Aktualności

Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach będzie gotowe z początekiem czerwca. Chętnych na nowe szkolenia nie brakuje

13.05.2024

Do końca maja powinny zakończyć się prace budowlane związane z tworzeniem Branżowego Centrum Umiejętności w Pionkach. Dotarły nowoczesne tokarki i frezarki, maszyny, które przypłynęły zza oceanu. Zainteresowanie podjęciem tutaj nauki jest już teraz bardzo duże.

Przypomnijmy, że nowa placówka, działająca w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, powstała w ramach ogólnopolskiej sieci 120 BCU różnych branż. Powstaje w modernizowanym budynku warsztatów szkolnych CKZiU w Pionkach. Władze Powiatu Radomskiego napisały projekt, pozyskały pieniądze, dzięki czemu na stworzenie placówki przeznaczono ponad 15 milionów złotych.

Nowoczesne obrabiarki CNC kupione zostały w Stanach Zjednoczonych, specjalnie dla BCU, dopłynęły statkami z drugiej półkuli. W ramach nowoczesnej placówki będą prowadzone bezpłatne dla uczestników szkolenia z obróbki ręcznej i maszynowej, na operatora maszyn CNC, programistę CNC/CAM. W ofercie znajdą się również szkolenia  specjalistyczne dla nauczycieli i uczniów z takich zagadnień, jak: grafika inżynierska 2D CAD, modelowanie 3D,  programowanie CNC, obsługa tokarki i frezarki CNC, czy programowanie i obsługa COBOTA przemysłowego. Dla uczniów szkół branżowych będzie to szansa na uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych.

– Inwestycja kończy się 31 maja, więc z początkiem czerwca chcemy ruszyć z kopyta. Do przeszkolenia, do końca września mamy około 100 osób. Myślę, że zainteresowanie kształceniem u nas będzie ogromne, dlatego że maszyny jakie posiadamy są najnowocześniejsze w całym regionie. Kolejna część tradycyjnych maszyn będzie dowieziona do drugiej hali – mówi Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU w Pionkach.

Powrót