Aktualności

Budowa drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów już na finiszu. To wspólna inwestycja z gminą Przytyk

17.11.2022

Waldemar Trelka, starosta radomski, a także Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk oraz radna powiatu radomskiego Anna Rogulska, oglądali postępy prac na budowie drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów. Nowa nawierzchnia powstaje na odcinku 2780 metrów, a koszt inwestycji to 12,6 miliona złotych, ale połowa pieniędzy została pozyskana przez władze powiatu.

Droga powiatowa Przytyk – Kożuchów to kolejna duża inwestycja, realizowana przez władze Powiatu Radomskiego. Połowa pieniędzy przeznaczonych na tą drogę pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Jednocześnie gmina Przytyk zadeklarowała udzielenie pomocy finansowej w wysokości – 2 130 000,0 zł. Termin zakończenia to również jest grudzień 2022, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że w ramach zadania zostanie wykonane miedzy innymi: poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowa chodnika o długości 850 metrów, zabezpieczenie skarpy naprzeciwko kościoła poprzez budowę muru oporowego. Powstanie także kanał technologiczny, a także zostaną zlikwidowane kolizje branży energetycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej. Oprócz tego wykonawca zbuduje kanalizację deszczową i odwodnienie drogi, jej oznakowanie poziome i pionowe, a także przebuduje skrzyżowania z drogami gminnymi i wykona istniejące zjazdy z działek indywidualnych i publicznych.

– W ostatnich latach inwestycje powiatu na terenie gminy Przytyk powstają, jak grzyby po deszczu. Po raz kolejny dziękuję Panu staroście, że po latach przestoju, ogrom inwestycji powiatowych realizowanych jest właśnie w naszej gminie. To ważna inwestycja dla mieszkańców Przytyka, powstaną nowe miejsca parkingowe i chodnik, poprawi się bezpieczeństwo. Ponad 2 miliony złotych naszego wkładu własnego, to dla nas spora kwota, ale chcemy wspólnie z powiatem realizować tak duże zadania – mówił wcześniej wójt Dariusz Wołczyński.

Wypowiedź Waldemar Trelka – starosta radomski
Powrót