Aktualności

Delfinki z Zakrzewa zwyciężyły w konkursie powiatowym. Wiedzą do czego służy numer 112

26.03.2024

Pomagamy – numer 112 wybieramy” – pod taką nazwą odbywał się konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego. Zwyciężyły maluchy z grupy przedszkolnej Delfinki z Zakrzewa. W miniony poniedziałek odebrały mnóstwo nagród.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2022 – 2024 „Bezpieczny Powiat Radomski”. Odbył się pod nazwą „Pomagamy – numer 112 wybieramy” i miał na celu edukację najmłodszych poprzez propagowanie numeru alarmowego 112.

– Najważniejsze dla Was to wiedzieć, na jaki alarmowy numer zadzwonić, podać prawidłowy adres i powiedzieć co się dzieje. Jeśli już wiecie do czego służy numer 112, musicie koniecznie pamiętać pod jakim adresem przebywacie – mówił starszy brygadier Łukasz Szymański, pełniący obowiązki komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Zaznaczył przy tym, że tego typu konkursy mają ogromną wartość i dzieci niejednokrotnie potrafiły ratować życie dorosłym.

Na konkurs wpłynęło 47 prac plastycznych z 22 przedszkoli z Powiatu Radomskiego. Zwyciężyło Przedszkole Samorządowe z Zakrzewa. Grupa Delfinki odebrała nagrody ufundowane przez władze Powiatu Radomskiego. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu, Krzysztof Murawski, Anna Rogulska radna powiatu, a także przedstawiciele policji i straży pożarnej. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe przedstawienie przypominające tradycje wielkanocne.

Powrót