Aktualności

Droga powiatowa w stronę Domaniowa po przebudowie

24.06.2022

23 czerwca został oddany do użytku przebudowany blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk w Gmina Przytyk.

– To przykład udanej współpracy rządu i samorządów. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1,7 miliona złotych, rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa prawie 450 tysięcy, a wkład gminy Przytyk 1 milion złotych – wyliczał Waldemar Trelka – starosta radomski.

Wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński podkreślił, że wcześniej władze samorządowe nie inwestowały tak wiele w drogi powiatowe na terenie gminy, jak robi to teraz nowy Zarząd Powiatu.

Z kolei radna powiatowa Anna Rogulska i dziękowała wszystkim radnym powiatu i gminy za wsparcie finansowe tej inwestycji.

W ramach zadania wykonano: nową nawierzchnię jezdni wraz z jej poszerzeniem, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo – rowerowy, peron autobusowy, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowę istniejących rowów przydrożnych, budowę sieci kanalizacji deszczowej, oznakowanie poziome i pionowe.

Warto dodać, że wkrótce ruszy kolejna inwestycja na terenie tej gminy, a mianowicie rozbudowa drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów na odcinku o długości blisko 3 kilometrów. Wartość inwestycji to ponad 12,6 milionów złotych, ale władze powiatu uzyskały wsparcie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości 6,3 miliona złotych oraz jak zawsze pomoc finansową gminy Przytyk.

Powrót