Aktualności

Dużo wiedzą o powiecie! Za nami konkurs charytatywny

24.11.2022

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbył się II Charytatywny Konkurs “Co Wy wiecie o Powiecie”. Wzięło udział 13 drużyn z terenu całego powiatu. Trzeba przyznać, że uczestnicy mają bardzo dużą wiedzę. Zwyciężył – Skaryszew!

Konkurs organizował Powiatowy Instytut Kultury, pod patronatem Starosty Radomskiego, Waldemara Trelki.

– Walczymy na rzecz szkoły specjalnej w Pionkach. To do nich trafi sprzęt rehabilitacyjny, edukacyjny. Dziękujemy podopiecznym placówki, którzy są tu dziś z nami i zaprezentują program artystyczny, dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu- mówił Waldemar Trelka – starosta radomski otwierając turniej.
Wystartowało 13 drużyn odpowiadając na 12 pytań w trzech rundach. Okazuje się, że całkiem sporo wiemy o powiecie.Walka była bowiem bardzo wyrównana, potrzebna była dogrywka złożona z 5 pytań.
Trzecie miejsce zajęły zespoły z Jedlińska (Agnieszka Gryzek i Tobiasz Kucharczyk) oraz Jastrzębi (Elżbieta Pietruszewska, Leokadia Hernik, Dorota August).
Drugie przypadło delegacji z Iłży (Katarzyna Pomorska, Grażyna Rożek i Katarzyna Barszcz).
Zwycięzcą II Charytatywnego Konkursu “Co Wy wiecie o Powiecie” została drużyna ze Skaryszewa (Danuta Celej, Monika Deja – Cieciora i Jolanta Kaczkowska). Miała ona zaszczyt przekazać wygraną na rzecz placówki w Pionkach.

– Bardzo dziękujemy, że nas zauważyliście, że możemy być tu dziś. Bardzo ważne są takie spotkania, występy, bo dzięki nim nasi podopieczni mogą się pokazać na forum publicznym, poczuć się docenionymi – mówiła Monika Dąbrowska, wicedyrektor w Szkoły Specjalnej w Zespole Szkół im.J.Śniadeckiego.

Powrót