Aktualności

Dzień bez samochodu w Powiecie Radomskim. 22 września bezpłatna komunikacja miejska w Radomiu

21.09.2022

Od 16 września trwa Europejski Tydzień Mobilności. Jego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu, obchodzony 22 września.

Powiat Radomski od kilku lat konsekwentnie realizuje budowę dróg dla rowerów oraz ścieżek pieszo – rowerowych. Widać to zwłaszcza na podradomskich drogach powiatowych, jak Radom – Sołtyków czy Radom – Małęczyn od lotniska do krajowej “dwunastki”. Dzieje się tak również w miastach i gminach, na przykład asfaltowe trasy dla rowerzystów powstały przy ulicach Polnej i Spacerowej wraz z mostem przy Stawie Górnym w Pionkach, przy drodze powiatowej Przytyk – Słowików czy realizowanej w tym roku Iłża – Antoniów – mówi Waldemar Trelka – starosta radomski.

🚌 W czwartek, 22 września przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będą BEZPŁATNE dla wszystkich pasażerów – również mieszkańców tych gmin Powiatu Radomskiego, do których docierają linie komunikacji miejskiej oznaczone cyfrowo (5, 6, 8, 14, 15, 18, 22, 23, 24 i 26), czyli Miasto i Gmina Skaryszew, Gmina Zakrzew, Gmina Kowala, Gmina Jastrzębia, Gmina Gózd, Gmina Wolanów czy Urząd Miejski w Jedlni-Letnisku.

– Zachęcamy mieszkańców podradomskich miejscowości do pozostawienia w tym dniu swoich aut i przesiadki do darmowych autobusów radomskiej komunikacji miejskiej – dodaje starosta Waldemar Trelka.

🚉 Tego dnia za darmo można podróżować również pociągami Koleje Mazowieckie – KM.

Powrót