Aktualności

Elektroniczna rekrutacja do szkół w Powiecie Radomskim już trwa. Wiele kierunków i zawodów

17.05.2023

W Powiecie Radomskim trwa rekrutacja do szkół średnich, prowadzona za pomocą systemu elektronicznego. Ósmoklasiści mogą poznać ofertę szkół oraz złożyć dokumenty rekrutacyjne poprzez stronę internetową: https://powiatradomski.e-nabor.pl/

Znajdują się tam wszelkie informacje o szkołach uczestniczących we wspólnym naborze, ich ofercie, kryteriach przyjęć i sposobie punktacji. Po zalogowaniu do platformy elektronicznej, uczniowie klas ósmych mogą wskazać maksymalnie cztery szkoły, a w niej dowolną liczbę profili lub zawodów. Ósmoklasiści mogą kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, technikum bądź branżowej szkole I stopnia.

– Mamy nadzieję, że elektroniczny sposób naboru do szkół zaoszczędzi kandydatom niepotrzebnego stresu, wyeliminuje konieczność dostarczania dokumentacji do wszystkich wybranych szkół, a także skróci do minimum czas oczekiwania na wynik rekrutacji. Ósmoklasistom życzę, aby dokonane wybory okazały się trafne i szczęśliwe – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Marcin Genca – rzecznik starosty radomskiego

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa będzie trwała do 19 czerwca, a kandydaci do oddziałów przygotowania wojskowego składają wnioski do 29 maja 2023 roku. Wnioski o przyjęcie do szkoły można złożyć drogą elektroniczną podpisując go Profilem Zaufanym bądź w wersji papierowej w szkole pierwszego wyboru.

Wyniki rekrutacji do klas pierwszych w szkołach ponadpodstawowych zostaną podane w dniu 21 lipca na platformie rekrutacyjnej, a także listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną wywieszone w szkołach.

500 miejsc w 18 klasach

Szkoły prowadzone przez Powiat Radomski, które mają swoje siedziby w Iłży i Pionkach przygotowały łącznie 500 miejsc w 18 klasach pierwszych. Oferta edukacyjna szkół jest bardzo szeroka, zapewnia bowiem kształcenie w liceum ogólnokształcącym o profilu medycznym, biznesowym, politechnicznym czy humanistycznym lub w szkołach branżowych w zawodach, na które istnieje szczególne zapotrzebowanie na lokalnym oraz krajowym rynku pracy takich, jak: technik mechanik, technik elektryk, technik programista czy ślusarz.

W technikach młodzież kształci się również w zawodach: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik handlowiec, technik fotografii i multimediów czy technik organizacji turystyki.

Szeroka oferta i sukcesy edukacyjne

Oferta szkół ogólnokształcących i zawodowych, prowadzonych przez Powiat Radomski jest bardzo szeroka, więc każdy uczeń może wybrać interesujący go profil lub zdobyć zawód.

Warto dodać, że szkoły średnie w Powiecie Radomskim osiągają liczne sukcesy edukacyjne. Zajmują też wysokie miejsca w najbardziej prestiżowym rankingu najlepszych szkół w Polsce miesięcznika „Perspektywy”.  Wśród najlepszych liceów w regionie radomskim trzecią pozycję zajęło Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Iłży. W rankingu ogólnopolskim szkoła zajęła 233. miejsce (wzrost o 4 miejsca), a w zestawieniu mazowieckim znalazła się na 62 pozycji. Znaczący awans o ponad sto lokat zanotowało również Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pionkach – z 574 na 489 miejsce w Polsce. W województwie mazowieckim szkoła ma 115. miejsce.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach w kategorii techników sklasyfikowane zostało na 234 miejscu. W województwie mazowieckim to 34 lokata. Z kolei Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży w klasyfikacji wojewódzkiej zajmuje 36 lokatę. W krajowym rankingu szkoła znalazła się na 237 miejscu, podczas gdy jeszcze rok temu na próżno było jej szukać w pierwszej pięćsetce.

Oferta edukacyjna szkół średnich w Powiecie Radomskim
(kliknij w obrazek poniżej)

Powrót