Korzystne zmiany dla rejestrujących pojazdy. Jakie?

02.09.2022

Od poniedziałku, 5 września wejdą w życie nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym oraz innych ustaw. Wprowadzają one m.in. zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej na przednią szybę pojazdu. Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze – dotychczasowe karty pojazdu lub ich wtórniki tracą ważność. Po drugie – tracą ważność również nalepki kontrolne z numerem rejestracyjnym pojazdu i nie będzie obowiązku umieszczania ich na przedniej szybie.

W związku z tym Mieszkańcy Powiatu Radomskiego, którzy będą rejestrować pojazdy po 5 września nie będą już musieli:

✅ dołączać karty pojazdu do wniosku o rejestrację zakupionego samochodu

✅ wnosić o wydanie wtórnika karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej dla już posiadanego pojazdu

✅ umieszczać nalepki kontrolnej na przedniej szybie nowo zakupionego pojazdu

✅ przechowywać karty pojazdu (odbierając stały dowód rejestracyjny będzie można ją zachować lub zostawić w starostwie w celu unieważnienia).

Wprowadzone przez rząd zmiany miały na celu m.in. zmniejszenie kosztów rejestracji pojazdów oraz ich obsługi administracyjnej.