Maturzyści z CKZiU Pionki już po swoim balu studniówkowym. Życzenia wicestarosty

23.01.2023

Prawie 100 maturzystów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, wraz z osobami towarzyszącymi bawiło się w minioną sobotę na studniówce. W tym uroczystym dniu życzenia wszelkiej pomyślności oraz powodzenia na egzaminie maturalnym złożył wicestarosta radomski Krzysztof Kozera.

Był to już kolejny, tegoroczny bal studniówkowy w szkole średniej, prowadzonej przez Powiat Radomski. Uroczystość odbyła się w Domu Weselnym Castello w miejscowości Czarna. Zaczęło się od tradycyjnego poloneza i tu trzeba przyznać, że uczniowie zachwycili swoją choreografią, strojami i umiejętnościami.

Wicestarosta Krzysztof Kozera nie krył radości i z dumą przyglądał się uczniom.

– Szkoła jest wyjątkową placówką naszego powiatu. Największą, która osiąga wyjątkowe sukcesy, ma wspaniałą atmosferę, a dzisiaj widzieliśmy nawet dwa układy taneczne polonezów, co również wciąż rzadko się zdarza i dlatego myślę, że to też jest takie podkreślenie wyjątkowości tej szkoły. Dzisiejsze wydarzenie jest podsumowaniem kilkuletniej ciężkiej pracy zespołu pedagogów, dyrektorów tej szkoły oraz całego wysiłku, również rodziców. To rodzice zdecydowali, że tutaj znaleźliście swoje miejsce. Nie poszliście do Radomia lub gdzieś dalej. Dlatego serdecznie dziękujemy rodzicom za ten wybór. Dzięki państwu jest szkoła, jest praca dla nauczycieli i wasze dzieci mogą rozwijać się właśnie tutaj. Te cztery lata to również wielki wysiłek grona pedagogicznego dyrekcji tej szkoły. Wspólna praca wspaniała kształtowanie was jako przyszłych profesorów, lekarzy, inżynierów. Mam nadzieję, że właśnie po ostatecznie zdanej maturze właśnie takie zawody będziecie osiągać i do nich będziecie aspirować. Cieszymy się z tego, iż serdecznie państwu gratuluję – mówił wicestarosta radomski, Krzysztof Kozera.

Na koniec oficjalnych przemówień i życzeń, uczniowie przygotowali dla zebranych jeszcze jeden piękny taniec, walc. Naszym maturzystom za 100 dni życzymy wszelkiej pomyślności na egzaminie dojrzałości.