Aktualności

Nowy odcinek drogi powiatowej z Lisowa do Wierzchowin w gminie Jedlińsk został uroczyście otwarty

03.11.2022

W czwartek, 3 listopada uroczyście otwarta została droga powiatowa Lisów – Wierzchowiny w gminie Jedlińsk. Jest teraz równo, bezpiecznie zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Modernizacja kosztowała 1,56 mln zł, a nowy asfalt położono na długości 1363 metrów. Pobocza zostały umocnione kruszywem, wyremontowano też rowy odwadniające i przepusty. Przebudowę sfinansowano w całości z budżetu powiatu. Nowa, równa szosa ciągnie się od skrzyżowania z drogą powiatową, Jedlińsk – Bartodzieje, do wiaduktu kolejowego.

W czwartkowe przedpołudnie, w uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi, starosta radomski Waldemar Trelka, a także wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Rady Powiatu, w tym radnych powiatowych Agnieszki Pasek, Mariana Wikło i Teodozji Bień czy radnych Gminy Jedlińsk. Świeżo wyremontowaną drogę poświęcił ksiądz Czesław Sobolewski. proboszcz parafii w Lisowie.

Waldemar Trelka – starosta radomski

Kamil Dziewierz podziękował staroście za wkład w rozwój infrastruktury drogowej między innymi na terenie gminy Jedlińsk.

– Czas zrobił swoje i stan tej drogi pozostawiał wiele do życzenia. Teraz komfort jazdy się poprawił, a wierzę, że również bezpieczeństwo. Jestem przekonany, że jeśli tylko będą środki finansowe, będziemy wraz z powiatem sięgać po kolejne pieniądze i odnawiane będą kolejne odcinki – mówił wójt Kamil Dziewierz.

– Nie jest to jedyny odcinek dróg powiatowych jaki zakończyliśmy w ostatnich tygodniach. Wystarczy wymienić odcinki w gminach Kowala, Wolanów, Wierzbica, czy Pionki. W sumie w tym roku z własnych środków wydaliśmy na drogi ponad 6 milionów złotych, na łączną długość ponad 4,2 kilometrów – mówił starosta, Waldemar Trelka.

Powrót