Etażerka, czyli miejsce do bezpłatnej wymiany książek, stanęła przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Granicznej 24

31.05.2023

Liczymy, że zapełni się książkami, a co za tym idzie, wzrośnie zainteresowanie czytelnictwem. Przypomnijmy, że z inicjatywy Powiatowego Instytutu Kultury i władz Powiatu Radomskiego, etażerki stanęły ostatnio w kilku miejscowościach naszego powiatu. Pierwsza została otwarta w Iłży 8 maja, a potem trwała prawdziwa ofensywa tych uroczych biblioteczek.

Korzystają z nich już mieszkańcy Skaryszewa, Zakrzewa, Wolanowa, Jedlińska, Gozdu i Wierzbicy, a teraz trafiła kolejna etażerka przed budynek starostwa. Po remoncie głównego budynku, przy ul. Mazowieckiego 7, etażerka trafi właśnie pod ten adres.

– Ten wspaniały projekt realizujemy po to, aby w naszym powiecie coraz więcej osób sięgało po książki. Chcemy zaszczepić bakcyla czytelnictwa – mówił wicestarosta radomski Krzysztof Kozera, który otwierał w środę etażerkę, przy ul. Granicznej w Radomiu.

Podczas otwarcia obecny był również Krzysztof Murawski, przewodniczący Rady Powiatu w Radomiu.

– W dobie XXI wieku słowo zanika i musimy zrobić wszystko, aby pokazać, że nie tylko w formie elektronicznej, ale też w papierowej słowo ma ogromną wartość. Musimy pokazać następnemu pokoleniu, że czytanie rozwija – mówił Krzysztof Murawski.

Było to już ostatnie w tym roku otwarcie etażerki. Przypomnijmy, że maj 2023 w Powiat Radomski to nie tydzień, ale prawdziwy miesiąc bibliotek!