Powiat Radomski nagrodził młodzież. Na temat pożarnictwa i bezpieczeństwa na drodze wiedzą niemal wszystko

22.03.2024

Test wiedzy – praca w Straży Pożarnej” oraz „Bezpieczni na drodze” – czyli dwa konkursy, za które uczniowie Powiatu Radomskiego odbierali w piątek nagrody. W obu przypadkach młodzi uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą. Konkursy organizował Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu, pod patronatem Waldemara Trelki, starosty radomskiego.

Przypomnijmy, że 5 marca 2024 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się test z wiedzy pożarniczej dla uczniów szkół z terenu Powiatu Radomskiego. Miał on na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej na temat zagrożeń spowodowanych niewłaściwym i nieodpowiedzialnym posługiwaniem się ogniem, zapoznanie z przepisami i zasadami przeciwpożarowymi i polegał na sprawdzeniu wiedzy na ten temat poprzez napisanie testu dla każdej z grup wiekowych. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie w dwóch grupach. Pierwsza grupa: klasy V – VI. Druga grupa: klasy VII – VIII szkół podstawowych.

– Przeglądałem pytania z tego temu i muszę przyznać, że nie były łatwe. Tym bardziej jestem pełen podziwu dla uczestników, bo uzyskali sporo punktów i pokazali, że mają ogromną wiedzę – powiedział Marcin Ziomek z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

W sumie na konkurs wpłynęło aż 105 zgłoszeń z 23 szkół.

Laureatami zostali:

kat. V – VI klasa: 1. Natasza Maksym (Suskowola); 2. Natalia Chmielewska (PSP Iłża); 3. Przemysław Tabor (Jaroszki)

Kat. klasy VII – VIII. 1. Aleksander Szcześniak (Suskowola); 2. Gabriela Dębska (PSP 5 Pionki), 3. Roksana Sztyber (Augustów).

Drugi z konkursów odbywał się pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Polegał na wykonaniu pracy plastycznej, w której zamieszczone byłoby hasło. Miało ono propagować noszenie elementów odblaskowych wśród dzieci i młodzieży, a także seniorów oraz promować wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Hasło miało być złożone z maksymalnie 7 wyrazów. Dopuszczalnym formatem prac konkursowych był format A4. Praca miał być wykonana techniką rysunku, grafiki lub przy użyciu dowolnego rodzaju farb. Konkurs był jednoetapowy, indywidualny i otwarty dla uczniów szkół podstawowych od I do IV klasy. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach. Pierwsza grupa to klasy I-II. Druga grupa to klasy III-IV.

– Jestem bardzo zadowolony, że nasze konkursy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Już sam fakt, że wzięliście w nich udział jest dużym zwycięstwem i jesteście świetnym przykładem dla rówieśników – zaznaczył starosta, Waldemar Trelka.

Wpłynęła rekordowa ilość 180 prac z 35 szkół. Laureatami zostali: kat. I – II klasa: 1. Nadia Zięba (kl. 2 Parznice); 2. Zofia Kiełbasa (kl. 2,
Zakrzew); 3. Gustaw Tkaczyk (kl. 2, Ludwików).

Kat. III – IV: 1. Hanna Hernik (kl. 4, Makowiec), 2. Jakub Wójcik (kl. 3 , Kuczki Kolonia) 3. Marcel Osiński (kl. 4, Iłża).

W obu konkursach w kategoriach wręczano po trzy nagrody: I miejsce – smartwatch; II miejsce – słuchawki nauszne; III miejsce– słuchawki douszne