Ruszyła rekrutacja do szkół średnich w Iłży oraz Pionkach, prowadzonych przez Powiat Radomski. Są atrakcyjne kierunki kształcenia

15.05.2024

Rozpoczął się elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Radomski na rok szkolny 2024/2025. Ósmoklasiści mogą rozpocząć logowanie do wybranych szkół za pośrednictwem strony internetowej  https://powiatradomski.e-nabor.pl/

Szkoły średnie przygotowały łącznie ponad 400 miejsc w Technikach, Liceach Ogólnokształcących i Branżowych Szkołach I Stopnia. Placówki przygotowały bardzo szeroka ofertę edukacyjną, proponując absolwentom szkół podstawowych wiele atrakcyjnych kierunków kształcenia.

Marcin Genca – rzecznik starosty radomskiego

Atrakcyjne kierunki kształcenia w liceach

W Liceum Ogólnokształcącym w Iłży można wybrać na przykład klasę politechniczną z rozszerzonym językiem angielskim, matematyką, fizyką lub informatyką, klasę medyczno-pedagogiczna z rozszerzonym  językiem angielskim, biologią, chemią lub matematyką oraz klasa biznesowa z przedmiotami rozszerzonymi, jak: język angielski, język polski, geografia lub biznes i zarządzanie.

Z kolei Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pionkach proponuje uczniom kształcenie w klasie humanistycznej z rozszerzonym programem języka polskiego, historii oraz języka angielskiego oraz klasie medycznej z rozszerzonym programem chemii, biologii oraz języka angielskiego.

…oraz technikach i szkołach branżowych

Szkoły branżowe, jak Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłży oraz Zespół Szkół w Pionkach przygotowały wiele atrakcyjnych zawodów na poziomie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia.

Szkoły te kształcą w zawodach szkolnictwa branżowego o znacznym znaczeniu dla rozwoju państwa, jak: technik elektryk, technik mechanik, czy technik programista.  W ofercie edukacyjnej szkoły powiatowe mają również zawody, dla których prognozowane jest istotne zapotrzebowanie na pracowników w województwie mazowieckim. Jest to mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a także ślusarz, cukiernik i stolarz oraz technik ekonomista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej czy technik organizacji turystyki.

Prowadzona jest również rekrutacja do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży, gdzie działa również nowoczesna wirtualna strzelnica, ułatwiająca kształcenie w tym kierunku. Oprócz tego młodzież może kształcić się tam w zawodach: technik informatyk i technik pojazdów samochodowych.

Oferta szkół i elektroniczny nabór

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów i kierunków kształcenia znajdują się na stronach internetowych szkół oraz pod adresem https://powiatradomski.e-nabor.pl/offer

Aby skorzystać z systemu, trzeba najpierw zarejestrować się na podstawie adresu e-mail. Następnie trzeba złożyć wniosek rekrutacyjny, uzupełniając wszystkie dane osobowe i wybrać odpowiednią szkołę. Maksymalnie można wybrać 4 szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów.