Aktualności

Starostwo Powiatowe znów wsparło Szlachetną Paczkę. Dary trafią teraz do gminy Skaryszew

10.12.2021

Starosta radomski Waldemar Trelka, radni Powiatu Radomskiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i jednostek podległych po raz kolejny włączyli się w tegoroczną edycję akcji Szlachetna Paczka. W „weekend cudów”, czyli w dniach 11-12 grudnia, do jednej z rodzin w gminie Skaryszew trafią dary o wartości ponad 2,6 tysiąca złotych.

Z inicjatywą zorganizowania bożonarodzeniowej akcji wyszli pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, których wsparł starosta Waldemar Trelka i kierownictwo urzędu. Rok temu pomogliśmy rodzinie z gminy Kowala, a obecnie pomoc została skierowana do starszej, mieszkającej samotnie starszej pani z gminy Skaryszew. W ostatnich tygodniach zbieraliśmy pieniądze na duże zakupy, a dobrowolną zbiórkę wsparli radni Powiatu Radomskiego, przekazując 700 złotych, oraz pracownicy Starostwa Powiatowego i Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych.

– Po raz kolejny nasi pracownicy okazali wiele serca dla potrzebujących, bardzo mocno zaangażowali się w zbiórkę i zrobienie zakupów na rzecz tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka. Cieszy nas również wsparcie naszej akcji przez radnych powiatu, którym również dziękujemy – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Dzięki zbiórce mogliśmy kupić nową, energooszczędną pralkę oraz wyposażenie kuchni, jak garnki, patelnię, czajnik, a także dwa koce, skarpety i rękawiczki. Przed Bożym Narodzeniem do naszej podopiecznej trafi też żywność: makarony, ryż, kasze, mąka, cukier, sól, śledzie, konserwy i słodycze. Kupiliśmy też chemię gospodarczą: proszki i płyny do prania i płukania, płyny do sprzątania, a także kosmetyki: mydło, pasty do zębów, dezodoranty, płyny do kąpieli. Do tego dołożyliśmy jeszcze praktyczne gadżety z logo Powiatu Radomskiego.

Wypowiedź Starosty Radomskiego Waldemara Trelki

Warto dodać, że osobną kwestę na rzecz Szlachetnej Paczki zorganizowali pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przekazali dary dla rodziny z Radomia. Wszystkie paczki trafią teraz do lokalnego magazynu Szlachetnej Paczki, skąd wolontariusze przewiozą je do obdarowanych.

Powrót