Aktualności

Szkoła specjalna w Chwałowicach uznana za najlepszą w Polsce!

06.03.2023

Szkoła w Chwałowicach prowadzona przez Powiat Radomski z tytułem dla najlepszej placówki w kraju!

W kategorii Szkoła Roku Polski 2022 zwycięska wśród szkół podstawowych okazała się nasza placówka z Chwałowic. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w miniony weekend w Warszawie.

Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie w sobotę dnia 4 marca 2023 roku była miejscem Ogólnopolskiej Gali Plebiscytu Edukacyjnego 2022 zorganizowanym przez Grupę Polska Press pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wyróżniano przedstawicieli nauki i edukacji w wielu kategoriach .

Galę otworzył Minister Edukacji i Nauki profesor Przemysław Czarnek podkreślając rangę uroczystości. W swoim wystąpieniu pan Minister wskazał na znaczenie autorytetu nauczyciela i wyraził przekonanie, że to dostojne historycznie miejsce gości na Gali takie autorytety polskiej oświaty.

W kategorii Szkoła Roku Polski 2022 zwycięzcą została Podstawowa Szkoła Specjalna w Chwałowicach działająca od 2020 roku. Placówka pokonała wiele ubiegających się o ten tytuł szkół z terenu całej Polski.

Statuetkę Szkoła Roku 2022 w imieniu wszystkich pracowników odebrała Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach Ewa Mąkosa w towarzystwie, Dariusza Leśkiewicza, dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu

O zwycięstwie zadecydowały głosy rodziców i przyjaciół szkoły i to jest najcenniejsze – to podkreśliła dyrektor placówki w Chwałowicach, w wywiadzie telewizyjnym, wskazując na radość i dumę z wyróżnienia ale też zobowiązanie na kolejne lata.

Powrót