Aktualności

W iłżeckim technikum odbyły się pierwsze zawody użyteczno – bojowe dla klas mundurowych

29.04.2024

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży odbyły się I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe dla klas mundurowych i OPW, zorganizowane przez 6 Mazowiecką Brygadę im. rtm. Witolda Pileckiego.

W zawodach wzięło udział 9 pięcioosobowych drużyn ze szkół, których jednostką patronacką jest 6 MBOT. Celem Mistrzostw było min:

  • Propagowanie wśród uczestników zdrowego trybu życia,
  • Inspirowanie uczniów do podnoszenie i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej,
  • Propagowanie służby wojskowej wśród uczestników jako dalszego kierunku ich rozwoju zawodowego.

W komitecie honorowym Mistrzostw znaleźli się: dowódca 6MBOT płk. Witold Bubak, zastępca dowódcy 6 MBOT ppłk. Arkadiusz Kawka, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu Radom Jerzy Kaczkowski. Mistrzostwa otworzył z-ca dowódcy 6MBOT ppłk Arkadiusz Kawka, życząc wszystkim zespołom jak najlepszych wyników. Uczestnicy zawodów brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 1000 m, podciąganie nachwytem na drążku, skłony tułowia w przód w czasie 1 min., bieg wahadłowy 10 x 10 m, dostarczanie skrzyni z amunicją czołgając się, rzut granatem na celność, ewakuacja rannego, strzelanie na strzelnicy wirtualnej. We wszystkich konkurencjach liczyły się punkty całej drużyny. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kulik – kierownik drużyny, Maja Jasik, Piotr Łagowski, Igor Goliński Wojciech Ładak z klasy I TI/TPS OPW. Po zaciętych i bardzo wyrównanych zmaganiach nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Płk. Witold Bubak, dowódca 6MBOT życzył wszystkim zawodnikom, aby patriotyzm, odwaga i niezłomna postawa rtm. Witolda Pileckiego stały się dla nich wzorem do naśladowania. Drużyny, które znalazły się na podium zostały uhonorowane pucharami a zawodnicy medalami. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Słowa podziękowania kierujemy również dla dyrektor Szkoły Podstawowej w Iłży pani Marzeny Stasiło i dla pani Joanny Pawlak, dyrektor MOSiR w Iłży za możliwość skorzystania z obiektów.

Powrót