Wójtowie i burmistrzowie na spotkaniu dotyczącym budowy dróg w Powiecie Radomskim. Zaskakująca wizyta muzyka zespołu Playboys

01.02.2024

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbyło się spotkanie burmistrzów, wójtów z władzami powiatu. Tematem były drogi. Podsumowano dotychczasową współpracę, dyskutowano na temat kolejnych inwestycji. Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się również Kuba Urbański…wokalista znanego zespołu Playboys.

W 2023 roku Powiat Radomski realizował 18 zadań inwestycyjnych związanych z drogami, na które wydano ponad 50 milionów złotych.

– Jestem bardzo wdzięczny wójtom i burmistrzom z naszego powiatu, za to, że współpracują, angażują się i na miarę swoich możliwości wspomagają finansowo te inwestycje – zaznaczył Waldemar Trelka, starosta radomski.

Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych podsumowała ostatnie miesiące związane z inwestycjami. Warto przypomnieć, że 11 milionów złotych pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 7 milionów z budżetu państwa, 1,4 miliona z budżetu województwa mazowieckiego, zaś około 3,8 miliona złotych przekazały poszczególne gminy.

Już wiadomo, że w 2024 roku realizowanych będzie dziewięć projektów. Między innymi nastąpi przebudowa drogi Ruda Wielka – Dąbrówka Warszawska (gm. Wierzbica). Będzie kontynuacja drogi Gębarzów – Polany (przez gminy Kowala, Skaryszew), odcinek drogi w Sokołach (gmina Pionki), Wolanów – Kończyce, czy też Kłonów – Rawica.

Ciekawostką i dużym zaskoczeniem było pojawienie się na spotkaniu Kuby Urbańskiego, znanego muzyka, wokalisty zespołu Playboys. Traf chciał, że w imieniu mieszkańców Skaryszewa przyjechał do Starostwa rozmawiać na temat drogi powiatowej, konkretnie ulicy Mickiewicza. Od niedawana właśnie ten odcinek przestał być wojewódzki, a stał się powiatowy.

– Mamy ogromny problem, zwłaszcza gdy odbywa się msza w kościele. Ludzie zostawiają samochody wzdłuż pasa drogowego, na trawnikach. Jest bardzo niebezpiecznie, dlatego prosimy o zrobienie parkingu lub zatoczki – apelował Kuba Urbański.

Władze powiatu zadeklarowały, że zajmą się tematem ul. Mickiewicza w Skaryszewie.