Aktualności

Wyjątkowo udany Bieg Konika w Skaryszewie

22.05.2023

Pogoda dopisała, trasa była niezwykle atrakcyjna, a organizatorzy zadbali o fajną atmosferę. IV Bieg Konika w Skaryszewie okazał się wyśmienitą imprezą. Patronat nad wydarzeniem objął Waldemar Trelka, starosta radomski.

Imprezę corocznie organizuje stowarzyszenie “Zabiegany Skaryszew”.

Prawie 130 osób zdecydowało się na “Końską Dychę”, czyli bieg na dystansie 10 kilometrów. Start usytuowano na terenie stadniny Hubertus. Bieg główny poprowadziły dwa konie Wenus i Lubczyk. Jako pierwsi galopem, cwałem i kłusem pobiegli najmłodsi biegacze, a było ich około 120.

Pogoda dopisała, ale trasa 10 – kilometrowa na niektórych odcinkach nie była łatwa, bo w ostatnich dniach padało i było grząsko. Jednak biegacze zaprezentowali wysoki poziom, a zwycięzca Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) dotarł do mety z czasem 33:30 min. Drugie miejsce zajął Kamil Walczyk, a trzecie Denis Oraczko.

Puchary wręczyli zwycięzcom między innymi fundatorzy nagród starosta radomski Waldemar Trelka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Zdzisław Mroczkowski oraz lider zespołu PLAYBOYS Kuba Urbański. Co ciekawe, wśród pań najszybsze exequo były Katarzyna Waśniewska i Barbara Przeworska… Panie wpadły na metę trzymając się za ręce. Ich czas był bardzo dobry, 47:38.

Powrót