Aktualności

Zabawa Mikołajkowa dla dzieci z rodzin zastępczych z Powiatu Radomskiego

15.12.2021

80 rozdanych  paczek i trzy godziny wspaniałej zabawy – tak najkrócej można opowiedzieć o Zabawie Mikołajkowej, która odbyła się w sali świetlicowej Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ARKA w Radomiu.

Starosta Radomski Waldemar Trelka skierował słowa podziękowania dla rodzin zastępczych za ich trud włożony w opiekę i wychowanie powierzonych dzieci, a pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu za ogromne zaangażowanie w zorganizowanie spotkania. Na koniec wszystkim uczestnikom życzył radosnej zabawy i magicznych wrażeń.

Z kolei Halina Janiszek – Stajniak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu podziękowała wszystkim rodzinom zastępczym za tak licznie przybycie. Jednocześnie podkreśliła, iż takie spotkania są bardzo wartościowe i ważne dla podtrzymywania więzi i dobrych pozytywnych relacji dzieci z opiekunami, jak również integracji rodzin zastępczych z pracownikami pieczy.

Atrakcji było co niemiara. Na dzieci czekali pomocnicy Mikołaja – animatorzy, którzy animowali zabawy ruchowe, angażując do udziału nie tylko najmłodszych uczestników zabawy, ale i ich opiekunów. Oprócz zabaw, którym towarzyszyła w tle muzyka, były warsztaty o tematyce świątecznej – nasi milusińscy ozdabiali pyszne świąteczne pierniczki, wyczarowując na nich magiczne choinki, bombki i mikołaje. W przerwie, można było posilić się przy suto zastawionych stołach, na których czekały smakowite ciasta, soki i inne napoje.

Oczywiście kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie św. Mikołaja w towarzystwie wyjątkowego pomocnika Pingwina. Św. Mikołaj, dotarł do dzieci na czas, z atrakcyjnymi podarunkami: słodkościami. Był to też czas na wspólne zdjęcia z najważniejszym gościem.

Zabawa z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych gości – i to nie tylko ze względu na rozmach całego wydarzenia oraz ilość atrakcji i prezentów, ale może przede wszystkim z powodu wyjątkowej atmosfery, jaka się wytworzyła. Budynek tętnił życiem. Była radość! Zabawa! Był śmiech i Dziecięce okrzyki!

Nie udałoby się zorganizować tak wielu atrakcji bez wsparcia ks. Krzysztofa Bochniaka oraz wspaniałych, cudownych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy! Dziękujemy także firmie „Madagaskar – animacje dla dzieci” za chwile pełne wrażeń, które dały wszystkim uczestnikom zabawy dużo radości.

Powrót