Aktualności

Zakończone ważne inwestycje Powiatu Radomskiego w Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach koło Iłży

19.01.2024

Nowy łącznik, piękny amfiteatr czy wyjątkowe miniobserwatorium – to wszystko dla dzieci i młodzieży uczących się w Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach. W sumie Powiat Radomski przekazał na inwestycje w tej placówce około 4 milionów złotych.

Szkoła w Chwałowicach w ostatnich latach rozwija się błyskawicznie. Władze Powiatu Radomskiego dostrzegły potrzeby i poczyniły starania o kolejne inwestycje. Niedawno zakończono budowę specjalnego łącznika.

– Dla nas to wyjątkowa inwestycja. Łącznik pozwala naszym niepełnosprawnym uczniom spokojnie przemieszczać się między internatem i szkołą. Teraz problemem nie są już żadne bariery, czy pogoda – mówi Katarzyna Waliwender, wicedyrektor placówki w Chwałowicach.

Tuż obok szkoły błyskawicznie wyrósł Amfiteatr, kryty dachem, ze sceną i kilkudziesięcioma krzesełkami. Powstało świetne miejsce do imprez, przedstawień, warsztatów dla dzieci z Chwałowic. Z edukacyjnego punktu, to świetne miejsce.

Nie lada atrakcją dla uczniów będzie miniobserwatorium astronomiczne, jakie powstało i wkrótce będzie działać pełną parą.

– Łącznie na placówkę w Chwałowicach przeznaczyliśmy już około 7 milionów złotych. Budowa amfiteatru, miniobserwatorium astronomicznego i łącznika między budynkami, to spełnienie marzeń społeczności szkolnej. Dwa lata temu bałem się, czy uda się zrealizować te marzenia, ale dzięki wsparciu z rządowego programu Polski Ład jest to możliwe – mówił jeszcze niedawno wtedy Waldemar Trelka, starosta radomski.

Powrót