Projekty ze środków budżetu państwa i państwowe fundusze celowe

• Rozbudowa drogi powiatowej nr 3547W Iłża – Antoniów wraz z budową ścieżki rowerowej

12.08.2022

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Kwota dofinansowania: 2 361 371,03 zł

Całkowita wartość inwestycji: 4 722 742,06 zł

Krótki opis zadania:

Rozbudowa drogi powiatowej na odcinku długości 2 654,50 m od km 0+867,70 do km 3+522,20 na terenie miasta i gminy Iłża, obejmuje między innymi:

• poszerzenie jezdni o nawierzchni bitumicznej szerokości 6 m,
    • wykonanie chodnika,
    • wykonanie ciągu pieszo-rowerowego prawostronnego
    • wykonanie ścieżki rowerowej prawostronnej
    • wykonanie obustronnych poboczy umocnionych kruszywem,
    • rozbudowę 2 skrzyżowań
    • przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
    • wykonanie odwodnienia drogi,
    • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu.
  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 4 przejściach dla pieszych w Kowali na drogach nr 3564W Radom – Augustów – Kowala – Parznice, 3559W Młodocin – Kowala, 3557W Kowala – Ruda Wielka – Wierzbica

Kwota dofinansowania: 800 000,00 zł

Wartość zadania: 3 283 116,00 zł

Krótki opis zadania:

Zadanie realizowane jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i polega na rozbudowie drogi powiatowej nr 3564W Radom – Augustów – Kowala – Parznice w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na 4 przejściach dla pieszych w m. Kowala.

• Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.
    • budowa skrzyżowania 5-cio wlotowego typu rondo o średnicy 35 m,
    • przebudowa odcinków dróg publicznych w rejonie ronda na odcinku do 100 m,
    • budowa kanalizacji deszczowej,
    • budowa kanału technologicznego,
    • przebudowa istniejących zjazdów,
    • przebudowa oświetlenia drogowego,
    • budowa doświetlenia przejść dla pieszych,
    • przebudowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,
    • wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu.

Zadanie dofinansowane z Państwowego Funduszu Celowego (Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg)

• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Pionkach na Alei Jana Pawła II na drodze nr 3523W Jedlnia – Sokoły – Pionki

23.06.2022

Kwota dofinansowania: 32 000 zł                                             Wartość zadania: 164 963,79 zł

Krótki opis zadania:

Zadanie zostało zrealizowane w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i polegało na przebudowie drogi powiatowej nr 3523W Jedlnia – Sokoły – Pionki w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych na Alei Jana Pawła II w Pionkach, w tym:

• wykonaniu wyniesionego przejścia dla pieszych,
    • wdrożeniu projektu zmiany organizacji ruchu.

• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Słupicy na drodze nr 3524W Jedlnia Letnisko – Czarna

Kwota dofinansowania: 64 000,00 zł

Wartość zadania: 525 710,79 zł

Krótki opis zadania:

Zadanie zostało zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i polegało na przebudowie drogi powiatowej nr 3524W Jedlnia Letnisko – Czarna w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w m. Słupica.

• Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej  wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę
    • budowa chodnika, wzmocnienie i poszerzenie jezdni na odcinku długości 100 m,
    • wdrożenie projektu zmiany organizacji ruchu.

• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Jasieńcu Iłżeckim Górnym na drodze nr 3553W gr. woj. – Jasieniec Iłżecki Górny – Pastwiska

23.06.2022

Kwota dofinansowania: 32 000,00 zł                                        Wartość zadania: 300 120,00 zł

Krótki opis zadania:

Zadanie zostało zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i polegalo na przebudowie drogi powiatowej nr 3553W gr. woj. – Jasieniec Iłżecki Górny – Pastwiska w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w m. Jasieniec Iłżecki Górny.

• Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę.
    • budowa chodnika na odcinku długości 55 m,
    • wdrożenie projektu zmiany organizacji ruchu.

• Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Jastrzębi na drodze nr 1715W Brzóza – Radom

23.06.2022

Kwota dofinansowania: 184 008,00 zł                                      Wartość zadania: 230 010,00 zł

Krótki opis zadania:

Zadanie zostało zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i polegało na przebudowie drogi powiatowej nr 1715W Brzóza – Radom w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w m. Jastrzębia.

• Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę.
    • Etap II – wykonanie robót budowlanych i montażowych, w tym:
    • budowa odcinka chodnika, stanowiącego dojście od istniejącego chodnika do wyznaczonego przejścia dla pieszych na szerokości zatoki postojowej wraz z zieleńcami,
    • montaż doświetlenia przejścia dla pieszych,
    • instalacja doświetlenia przejścia dla pieszych zasilanego hybrydowo wraz z aktywnym oznakowaniem przejścia, wdrożenie projektu zmiany organizacji ruchu.