Aktualności

Bezpieczny w sieci – konferencja online

29.09.2021

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną “j@ online”, która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

Czym jest Phishing ?

To metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania, danych karty kredytowej, żądania dopłat do przesyłki, wyłudzenia na OLX, oszustwa na fundusze z tarczy kryzysowej, podszywanie się pod pracowników sanepidu, policję czy pracowników banku) czy też nakłonienia ofiary do określonych działań.

Jak być bezpiecznym w sieci? W jaki sposób starają się nas wprowadzić w błąd internetowi oszuści? Co zrobić by bankowość elektroniczna była bezpieczna? To tylko niektóre z pytań na które odpowiedzi udzielą eksperci podczas konferencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej BEZPIECZNY W SIECI.

Cel akcji

Celem akcji jest edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń, zwrócenie uwagi na zagrożenie jakim jest phishing, jak bezpiecznie wykorzystać potencjał Internetu w obszarach takich jak bankowość elektroniczna czy zakupy on-line.

Prelegentami będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz eksperci, którzy badają m.in. potrzeby osób starszych oraz dzieci i młodzieży.

Więcej poradników wideo na kanale YouTube UKE

Powrót