Aktualności

Cztery ważne inwestycje drogowe w Powiecie Radomskim już na finiszu

21.10.2022

Kolejne odcinki przebudowanych dróg powiatowych powinny być wkrótce gotowe. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców miasta i gminy Iłża oraz gmin Jastrzębia i Przytyk. Będzie przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie.


Zakończyła się już przebudowa drogi powiatowej na odcinku Iłża – Antoniów. Zadanie, które otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2,36 mln złotych. Z kolei 4,6 mln to środki powiatu. Do tego dochodzi dotacja miasta i gminy Iłża w wysokości 500 tysięcy złotych. Długość tego odcinka to blisko cztery kilometry wraz z ciągiem pieszo-rowerowym.

Kolejna duża inwestycja drogowa, realizowana przez powiat to przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi Wojciechów – Kozłów – Rajec Szlachecki na terenie gminy Jastrzębia. Wartość prac to ponad 10 milionów złotych. Pomocy finansowej udzieliła w tym przypadku gmina Jastrzębia (546 tys. zł). Przebudowa realizowana jest również z dużym udziałem środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (2,8 mln zł). Docelowo ma to być kwota wsparcia w wysokości 5,4 mln zł. Termin realizacji inwestycji – do 17 grudnia.

Droga powiatowa Przytyk – Kożuchów to kolejna duża inwestycja, realizowana przez władze Powiatu Radomskiego. W tym przypadku rozpoczął się pierwszy etap prac. Nowy odcinek będzie mierzyć około 2780 metrów. Wartość całego zadania 12,6 mln zł, z czego połowa pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Termin zakończenia to również jest grudzień 2022, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Realizowana jest jeszcze jedna ważna inwestycja drogowa, a mianowicie budowa ronda w Kowali. Dotychczas skrzyżowanie w tym miejscu nie należało do bezpiecznych.

Powiat Radomski buduje rondo w Kowali – zobacz postęp prac i film z drona

Powrót