Aktualności

Jazda z miasta! po powiecie radomskim

23.09.2021

Już w najbliższą niedzielę kolejna wyprawa z cyklu Jazda z miasta!, której celem będzie leśny Przystanek Historia w pobliżu Augustowa.

Na przedostatnią w tym roku „Jazdę z miasta!” zapraszają Salon Rowerowy Rodex, Bractwo Rowerowe i radomski oddział Gazety Wyborczej. Swój udział w wydarzeniu ma także Powiat Radomski.  Na mecie przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy  o powiecie a w nagrodę uczestnicy dostaną przydatne gadżety promocyjne takie jak: torba sportowa, ręcznik szybkoschnący czy kubek z logo powiatu. Zachęcamy do udziału w wyprawie, a więcej o przebiegu trasy mówi Paweł Matracki.


– Wycieczka do Augustowa będzie miała dystans bez mała 70 km w obie strony. Końcowa część trasy – 1,5-2 km jest piaszczysta..
Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce zbiórki, trzeba się dostać na ul. Zbrowskiego, minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków. Na światłach przed szkołą skręcamy w prawo, w Starą Wolę Gołębiowską. Dotrzemy nią do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie dla odmiany skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd, a za nim skrzyżowanie z drogą asfaltową. Skręcamy tu w prawo. I to miejsce naszego spotkania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy – mówi Paweł Matracki z salonu rowerowego Rodex.

Dalej trasa biegnie w stronę tartaku, przy którym trzeba skręcić prawo. Asfaltową drogą rowerzyści dotrą do zielonego szlaku pieszego. A następnie skręcą w lewo. „Zielony” poprowadzi do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Wąską ścieżką za ośrodkiem dostaną się do trasy Radom – Kozienice, przetną ją i przez Kolonkę żółtym szlakiem rowerowym dojadą w okolicę Mysich Górek. Chętni będą mogli pokonać wzniesienie, pozostali objadą je wygodnym szutrem. Następnie pojadą, rzadko uczęszczaną przez auta, asfaltową drogą Adolfin – Sokoły. W Sokołach zaplanowano odpoczynek. Potem szutrem przy ogródkach działkowych dotrą do Pionek.

–  W pionkach ulicą Partyzantów pojedziemy w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam przesiadka na czarny szlak rowerowy. Przy rezerwacie Brzeźniczka odbijemy w lewo i po około 2 km znów w lewo. I będziemy na miejscu. Na terenie leśnego przystanku nie zabraknie atrakcji. Szczegółów nie zdradzamy. Tradycyjnie będzie ognisko i kiełbaski. Nie zabraknie upominków od salonu rowerowego Rodex i Starostwa Powiatowego w Radomiu – oddaje Paweł Matracki.


By pojechać na wyprawę, trzeba wysłać mail zgłoszeniowy na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zgłosić kilku uczestników. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 17 września do północy.


Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.
„Jazdę z Miasta!” nie odbędzie się jeżeli będzie padał deszcz. Termin rezerwowy to 26 września.


Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę. Zakładamy, że nie da nam się zachować 2-metrowego dystansu, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników wyprawy nie może być wyższa niż 50 i w razie przekroczenia zmuszeni będziemy odmówić udziału osobom niezarejestrowanym.


Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Powrót