Aktualności

Kuba Urbański z zespołu Playboys z wizytą u podopiecznych PCOM w Krzyżanowicach koło Iłży

08.08.2023

Kuba Urbański, radomianin i zarazem wokalista znanego zespołu Playboys, był gościem Powiatowego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Krzyżanowicach. Wizyta była związana z akcją “Spełniamy ludzkie marzenia”. I trzeba przyznać, że znany muzyk tego dnia spełnił niejedno marzenie.

Zespół Playboys jest popularny w całej Polsce. Milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube udowadniają, że o członkach tej formacji można mówić, że to prawdziwe gwiazdy.

– Kuba Urbański to bardzo uzdolniony wokalista i instrumentalista, wyjątkowa osobowość, wyjątkowa gwiazda. Mimo to cały czas pozostaje sobą, normalnym, empatycznym człowiekiem o czym mogliśmy przekonać się właśnie tutaj w Krzyżanowicach – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

PCOM w Krzyżanowicach realizuje akcję “Spełniamy ludzkie marzenia”. Co jakiś czas w placówce pojawiają się znane osoby, z którymi mogą spotkać się mieszkańcy Centrum. Odwiedziła ich najpierw Agata Kornhauser – Duda, żona prezydenta Polski, był Daniel Rutkowski, mistrz MMA, czy też koszykarze Hydrotrucku Radom. Teraz do podopiecznych przyjechał Kuba Urbański, którego pensjonariusz PCOM uwielbiają.

– Dla nich to rzeczywiście spełnienie marzeń. Oni uwielbiają muzykę dance i discopolo, znają formację Playboys, więc mają ogromną satysfakcję, że mogą spotkać się z tak wyjątkowym muzykiem – mówi Sylwester Gałek, kierownik centrum mieszkalnego w Krzyżanowicach.

Kuba Urbański zaśpiewał kilka własnych piosenek z repertuaru grupy Playboys. Na akordeonie zagrał też utwory muzyki biesiadnej, którą znają wszyscy. Wspólne śpiewy, zdjęcia, autografy, dużo radości na twarzach mieszkańców krzyżanowickiej placówki. To była dobra zabawa.

– Kiedy zacząłem grać na akordeonie i spojrzałem na twarze tych ludzi, zobaczyłem tą radość i uśmiechy, to utwierdziłem się w przekonaniu, że warto było tutaj przyjechać. Dla każdego muzyka nie ma nic lepszego jak sprawianie radości swoją muzyką – mówił Kuba Urbański.

Powrót