Aktualności

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, parlamentarzyści, władze powiatu i uczniowie z regionu wspólnie sadzili las

21.04.2023

W piątek, 21 kwietnia w Nadleśnictwie Radom dość hucznie i okazale obchodzono Święto Lasu. Przygotowano około 5 tysięcy sadzonek, które sadzili minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, a także zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło Waldemara Trelki, starosty radomskiego i pracowników Starostwa Powiatowego.

W ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”, do Nadleśnictwa Radom zjechała się spora rzesza chętnych do pracy. Obok wspomnianej minister Anny Moskwy, byli również parlamentarzyści: Marek Suski, Stanisław Karczewski, Anna Kwiecień czy Agnieszka Górska. Za łopaty złapali również starosta radomski Waldemar Trelka, a także wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Nie mogło również zabraknąć Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i szefa radomskiej delegatury tej instytucji Adriana Barańskiego.

W Lesie Kapturskim przygotowano sadzonki dębu. – W Polsce każdego roku przyrasta zarówno ilość, jak i rośnie zasobność, jakość, bioróżnorodność naszych lasów – mówiła podczas uroczystości minister Anna Moskwa.

– Dzisiejsza akcja pokazuje, że polskie lasy i nasze środowisko mają wspaniałą przyszłość. W sposób symboliczny przekazaliśmy dbałość o nie młodemu pokoleniu. W ten sposób będą się uczyć, w jaki sposób sadzić i dbać o lasy. Przedsiębiorstwo państwowe Polskie Lasy Państwowe już ponad 100 lat temu dbało o nasze lasy, sadziło te lasy, dzisiaj z nich korzystamy – zaznaczył poseł Marek Suski.

Tego typu akcja na terenie Nadleśnictwa Radom odbyła się już po raz dziewiąty. W sumie posadzono pięć tysięcy nowych drzew. Będą one stanowiły stanowiły Las Pamięci św. Jana Pawła II

– Po raz kolejny wraz z Nadleśnictwem angażujemy się w tą akcję. Las jest naszym dziedzictwem narodowym i służy wszystkim, z pokolenia na pokolenie. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w tym święcie. Chcę zachęcić wszystkich, zwłaszcza uczniów naszych szkół do tego, aby regularnie brali udział w tego typu akcjach – mówi starosta Waldemar Trelka.

Powrót