Aktualności

PIK zaprosił na wspaniały koncert artystów w kościele w Pelagowie

10.04.2022

Najlepiej byłoby chyba… milczeć, bo trudno znaleźć słowa adekwatne do uczuć, jakie wzbudziły pieśni pasyjne w wykonaniu Basi Pospieszalskiej (śpiew) i Joachima Mencla (lira korbowa), które zabrzmiały w niedzielę w kościele w Pelagowie – Trablicach. Wydarzenie artystyczne w ramach cyklu “Cztery pory roku” zorganizował Powiatowy Instytut Kultury. Samorząd powiatowy reprezentowali: wicestarosta Krzysztof Kozera oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Mroczkowski.

Ale jak milczeć, skoro jednak chcielibyśmy podzielić się tym przeżyciem z innymi? Może choć jedno zdanie się uda sformułować: obezwładniające, niespotykane na co dzień piękno, poruszające głęboko serca i dusze, wyjątkowa muzyczna medytacja!

Dziękujemy artystom za niezwykły koncert, a parafii Parafia M.B Częstochowskiej w Trablicach i księdzu proboszczowi Janowi Podsiadło za gościnę. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli prowadzoną po wydarzeniu zbiórkę Caritas Diecezji Radomskiej na rzecz Ukrainy.

Po koncercie artyści i goście, w tym Jan Pospieszalski, odwiedzili znajdującą się w Pelagowie Izbę Pamięci ks. Romana Kotlarza, zamordowanego „przez nieznanych sprawców” w 1976 r. Po Izbie oprowadzał dr Arkadiusz Kutkowski, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.

Jesteśmy szczęśliwi, że w tak niezwykły sposób udało się rozpocząć nowy cykl muzyczny Powiatowego Instytutu Kultury pod hasłem „Cztery pory roku”, nad którym patronat honorowy sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski, a współorganizatorem jest diecezjalna komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej. Patronat medialny – Radio Plus Radom.

Powrót