Aktualności

Powiatowy Instytut Kultury rozpoczął “M(N)oc Bibliotek” w Wierzbicy

10.10.2021

W dniu 9 października organizowana jest w Polsce akcja promująca czytelnictwo – “Noc Bibliotek”. W tym roku Powiatowy Instytut Kultury zaproponował, aby wydarzenie odbyło się w Wierzbicy, a jego współorganizatorami były wierzbickie: biblioteka i ośrodek kultury. Patronat nad imprezą sprawował starosta radomski Waldemar Trelka.

Z inicjatywy starosty zbierane były książki dla dzieci i młodzieży, które trafiły następnie do biblioteki w Wierzbicy. – Biblioteki to prawdziwa moc, moc kultury, stąd tytuł nowego cyklu PIK “Moc Bibliotek” – mówi starosta Waldemar Trelka. – Dlatego oczywistym jest, że wspieramy je – dodał starosta.

W sobotę, w imieniu starosty Waldemara Trelki, kilka ciężkich toreb z wydawnictwami i książkami wręczył dyrektorce biblioteki w Wierzbicy Anecie Podkowie wicestarosta radomski Krzysztof Kozera. Do zbiórki przyłączyła się też radna powiatu Małgorzata Klocek.

Podczas “M(N)ocy Bibliotek” goście, i ci najmłodsi i ci starsi, oklaskiwali spektakl “Wieloryb” teatru “Uśmiech” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu w reżyserii Małgorzaty Zarychty- Młynarczyk. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Jana Brzechwy. Potem były konkursy dla najmłodszych Czytelników, którzy otrzymali m.in. albumy o przyrodzie Powiatu Radomskiego.

Całość zakończył klimatyczny koncert duetu CichoSza czyli Agnieszki Goli i Szymona Winiarskiego.

– Dziękuję artystom za przyjęcie naszego zaproszenia, publiczności za przybycie i wszystkim organizatorom. Już wkrótce zaprosimy, w innych lokalizacjach, na kolejne wydarzenia kulturalne inicjowane przez PIK – mówił starosta radomski Waldemar Trelka.

Powrót