Radni Powiatu Radomskiego z wizytą na nowym radomskim lotnisku

04.09.2022

Radni Powiatu Radomskiego z Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska odbyli posiedzenie wyjazdowe na terenie Lotnisko Warszawa-Radom. Towarzyszył im Waldemar Trelka – starosta radomski, a przewodnikiem po porcie lotniczym był Grzegorz Tuszyński, dyrektor Portu Lotniczego Warszawa – Radom.

Radni wraz z przewodniczącą komisji Agnieszka Pasek zwiedzili terminal oraz sortownię bagaży i płyty postojowe. Jak mówił dyrektor Tuszyński, infrastruktura lotniskowa kosztowała około 800 milionów złotych. Będzie na nim pracować około 400 osób, ogłoszono już 12 kierunków lotów z Radomia, w tym m.in. Rzym, Kopenhaga, Paryż oraz loty niskokosztowe i czarterowe (kierunki wakacyjne).

Starosta wraz z radnymi zwrócił uwagę na fakt szybkiego przebudowania dróg powiatowych wokół nowego pasa startowego. Odcinek w Kiedrzynie zyskał m.in. nową nawierzchnię, infrastrukturę rowerową, a gmina Gózd ma wykonać tam również oświetlenie. W podobny sposób został przebudowany również odcinek drogi w Małęczynie, gdzie oprócz nowej nawierzchni powstały również chodniki.