Aktualności

Rowerowy Zlot Gwieździsty dojechał do Domaniowa już po raz osiemnasty

19.06.2023

Już po raz osiemnasty odbył się Rowerowy Zlot Gwieździsty. To impreza plenerowa, w której uczestniczy młodzież szkolna z terenu Związku Gmin Radomka. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Waldemar Trelka – starosta radomski.

Zapachniało wakacjami i w piątek przed południem liczne grupy rowerzystów zjeżdżały się nad zalew w Domaniowie. Dotarły ekipy z gminy Jedlińsk, Zakrzew, Wolanowa, Przytyka, ale też z powiatu przysuskiego, zrzeszonych w Związku Gmin Radomka, z Przysuchy i Wieniawy. Zlot ma integrować młodych ludzi z sąsiednich miejscowości, ale też przybliżać walory turystyczne dorzecza Radomki.

Na miejscu nie brakowało atrakcji. Na uczestników czekało mobilne muzeum rowerów i wystawa “Wsiadaj jedź zabytkiem”. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili prelekcję związaną z bezpieczną jazdą na rowerze. Były też konkursy. Między innymi ten z wiedzy o powiecie radomskim. Jak się okazało, młodzież wie bardzo dużo o swojej ojczyźnie. Wygrał Kacper Charzewski z Kłudna…z powiatu przysuskiego. Rower marki Kross ufundował Powiat Radomski. Nagrody za kolejne miejsca w konkursie odebrali Joanna Majewska z Przytyka i Adam Sadowski z Przysuchy.

Na miejscu nie brakowało przedstawicieli władz powiatu radomskiego, w osobach Krzysztofa Kozery, wicestarosty oraz Krzysztofa Murawskiego, przewodniczącego Rady Powiatu. Byli też wójtowie gmin – Jedlińsk, Kamil Dziewierz oraz Przytyka, Dariusz Wołczyński. Dotarli także samorządowcy z powiatu przysuskiego. Wszyscy zgodnie życzyli młodym uczestnikom wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Powrót