Aktualności

Rządowe wsparcie dla Powiatu Radomskiego na rozbudowę szkoły specjalnej w Chwałowicach

14.07.2022

Samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 3,6 miliona złotych z III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Rządowa, bezzwrotna dotacja pomoże w dalszej rozbudowie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach, który pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami.

Trzeci nabór w ramach Polskiego Ładu dla samorządów był skierowany do gmin i powiatów, w których dawniej funkcjonowały tzw. PGR-y, czyli Państwowe Gospodarstwa Rolne. Wykluczenie tych terenów było od lat widoczne gołym okiem. Dlatego rząd przekazał samorządom dodatkowe środki na rozwój tych terenów.

Powiat Radomski otrzymał 3,6 miliona złotych na budowę amfiteatru, mini obserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach. To kolejny etap prac, zmierzających do rozbudowy jednej z najnowocześniejszych placówek kształcenia specjalnego w regionie radomskim.

Wsparcie od rządu otrzymały również inne samorządy, tworzące powiat radomski, czyli gminy: Przytyk, Kowala, Jedlińsk, a także miasta i gminy Skaryszew oraz Iłża. Kwoty przyznanych dofinansowań wahają się od 1,9 do 4,8 miliona złotych.

– Gratuluję włodarzom i dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz parlamentarzystom PiS na czele z posłem Markiem Suskim za realne wsparcie naszych samorządowych marzeń – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Powrót