Aktualności

Starostwo Powiatowe w Radomiu przyłączyło się do Szlachetnej Paczki!

05.12.2022

3277,22 zł zebrali pracownicy Starostwa Powiatowego. Pieniądze w ramach akcji “Szlachetna Paczka” zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla rodziny z czworgiem dzieci.

Pani Maria oraz Pan Piotr pracowali na pełne etaty. Przy dzieciach pomagała mama pana Piotra, na dzień dzisiejszy to starsza kobieta z chorobami i nie jest już w stanie pomagać rodzinie – sama wymaga opieki. Życie codzienne rodziny to opieka nad dziećmi. Synowie chodzą do szkoły specjalnej. Wiktor ze względu na swoją niepełnosprawność ma przyznany dojazd busem do szkoły. Niestety drugiego syna – Daniela, Pani Maria codziennie rano dowozi rowerem z przyczepką 2 km do przedszkola. Kobieta musiała zrezygnować z pracy ze względu na opiekę nad dziećmi. Do trudnej sytuacji doprowadziła utrata pracy przez Pana Piotra. Mężczyzna chwyta się różnych prac dorywczych. Chciałby się zająć remontem domu, w którym mieszka rodzina, ale nie stać ich na razie na to. Rodzinie jest ciężko finansowo.
Łączny miesięczny przychód na jednego członka rodziny wynosi 341 zł.
Wszystkim pracownikom, a także radnym Rady Powiatu serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę. Nasza zbiórka jeszcze trwa. Prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Rozwoju! Wkrótce poinformujemy o finiszu tej akcji!

Powrót