Aktualności

Statuetka Superlidera Regionu “Echa Dnia” dla Powiatu Radomskiego

23.09.2022

W piątek, 23 września podczas gali Nagrody Gospodarczej Lider Regionu, organizowanej przez redakcję “Echa Dnia” statuetkę Superlidera w kategorii Samorząd dla Powiatu Radomskiego odebrał Waldemar Trelka, starosta radomski.

W regionie radomskim jest wiele dynamicznych i kreatywnych firm, które są pionierami w wielu dziedzinach, między innymi w sferze innowacji, nowych technologii czy nowatorskich metod zarządzania. Są też instytucje i samorządy, które wyrastają ponad przeciętność i wnoszą szczególny wkład w rozwój regionu. To z myślą o nich od 16 lat redakcja “Echa Dnia” przyznaje statuetki Lidera Regionu.

Superlider dla Powiatu Radomskiego

Decyzją kapituły konkursowej statuetkę Superlidera w kategorii Samorząd otrzymał Powiat Radomski za “wszechstronny, równomierny rozwój w wielu dziedzinach”.

– Dziękuję za to wyróżnienie redakcji “Echa Dnia”. Powiat Radomski to powiat pełen możliwości. Ponad ćwierć miliarda złotych udało się nam już zaangażować w różne inwestycje. Ostatnie lata to ogromne przyspieszenie dla samorządów i chyba każdy, kto uczciwie patrzy na to, co dzieje się w Polsce, widzi tę różnicę pomiędzy tym co było wcześniej. Dziękuję drużynie biało-czerwonej i rządowi Prawa i Sprawiedliwości za te miliardy, które płyną do samorządów na inwestycje. Dziękuję wójtom i burmistrzom za wspólne inwestycje, dziękuję firmom, które realizują nasze inwestycje. Te 250 milionów złotych na inwestycje to wiele skomplikowanych przetargów, do których wykonawcy składali szereg ofert. Nigdy nie było tak, żeby żaden wykonawca się nie zgłosił, nigdy nie mieliśmy problemów z firmami, nigdy nie robiliśmy wielokrotnych aneksów do umów. Można osiągać sukcesy jeśli po prostu kocha się swoją pracę, wierzy się w rodzinę, wierzy się w swój samorząd i wierzy się w Polskę – mówił m.in. Waldemar Trelka, starosta radomski.

W tym roku, podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych nagrody odebrali laureaci w 13 kategoriach związanych z funkcjonowaniem samorządów i instytucji publicznych. 16 kolejnych nagród trafiło do osób reprezentujących biznes, kulturę, sport i edukację. Wręczono też 6 nagród specjalnych związanych ze szczególnie ważnymi wydarzeniami w regionie w ciągu ostatniego roku.

Powrót