Aktualności

Warsztaty fotograficzne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy

03.12.2021

W rolę modelek wcieliły się wychowanki ośrodka w Wierzbicy Dominika, Anna, Sandra i Paulina. Warsztaty miały na celu przedstawienie artystycznej duszy dziewczyn. W trakcie warsztatów uczennice miały możliwość rozładowania swoich negatywnych emocji w artystycznej formie.

Tytuł zajęć nawiązywał do problemów dziewcząt, które trafiły do ośrodka z różnych powodów. Podczas warsztatów dziewczęta były bardzo kreatywne i zadowolone, że mają możliwość pozowania. Świetnie współpracowały ze sobą i z fotografami. Widać było po nich pozytywne emocje i radość.

– Zaangażowanie w wydarzenie artystyczne pomogło rozładować wewnętrzne napięcia. Trzeba promować inicjatywy, które wpływają pozytywnie na samoocenę młodzieży – przekazują wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy, placówki resocjalizacyjnej dla dziewcząt, prowadzonej przez Powiat Radomski.

Organizatorką warsztatów była Beata Tarka, nauczycielka wychowania fizycznego w MOW. Sesja zdjęciowa została wykonana przez pasjonatów fotografii z Szydłowca: Ewelinę Duszę, Katarzynę Trzeciak i Krzysztofa Ryszewskiego.

Powrót