Aktualności

Zakończyła się budowa Powiatowego Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Krzyżanowicach. Wspaniałe warunki dla pacjentów

01.12.2022

Powiat Radomski zakończył kolejną bardzo dużą i ważną inwestycję. Dobiegła finiszu budowa Powiatowego Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Krzyżanowicach. Już w styczniu opieką objętych będzie tam 23 osoby.

Budynek został odebrany pod względem technicznym. Od 1 stycznia podopieczni będą mogli z niego korzystać.

– Wnętrza i cały budynek zostały dopasowane i dopracowane jak szwajcarskim zegarku. Warunki będą wspaniałe. W styczniu odbędzie się uroczyste otwarcie – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Sam budynek zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz robi ogromne wrażenie. Widać, że wykonawca, firma Skadar dołożyła wszelkich starań, aby przyszli pensjonariusze i mieszkańcy mieli stworzone wspaniałe i komfortowe warunki. Budynek ma osiem pokoi jednoosobowych z łazienkami. W części dziennej mieścić się będą między innymi pracowanie artystyczna i kulinarna oraz sala ćwiczeń. Podopieczni będą mogli wypoczywać w pokoju dziennym obok jadalni. Do dyspozycji będzie pralnia, suszarnia. Na zewnątrz piękna altana, stoliki, do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Warto przypomnieć, że Powiatowe Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Krzyżanowicach będzie ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu z miejscami całodobowymi okresowego pobytu dla 23 dorosłych osób niepełnosprawnych z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Spośród ogólnej liczby podopiecznych 15 osób ma korzystać ze wsparcia placówki w formie pobytu dziennego (przez 8 godzin dziennie w ciągu 5 dni roboczych), zaś 8 osób otrzyma wsparcie w formie całodobowego zamieszkania przez 7 dni w tygodniu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach ogólnokrajowego programu “Centra Opiekuńczo-Mieszkalne”, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego, wdrażanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy współudziale wojewody mazowieckiego. Dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego wynosi 2,9 miliona złotych, a środki własne Powiatu Radomskiego to 1,2 miliona złotych.

Powrót