Aktualności

Aktywny zabójca, czyli jak postępować w razie ataku uzbrojonego napastnika

22.05.2023

Na zaproszenie Waldemara Trelki, starosty radomskiego funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu: Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego oraz Kierownik Sekcji Minersko Pirotechnicznej przeprowadzili bardzo ciekawe szkolenie. Odbywało się ono w ramach treningu “Aktywny Zabójca”.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele szpitali, szkół, ośrodków i jednostek z powiatu radomskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu.

– Bardzo dziękuję przedstawicielom policji za to, że przyjechali i przeprowadzili to szkolenie. Warto posiadać taką wiedzę, aby czuć się bezpiecznie i wiedzieć jak reagować. Przez wiele lat uprawiałem sporty walki. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego, mam uprawnienia trenerskie, ale w sytuacjach zagrożenia zawsze unikałem konfrontacji z napastnikiem – zaznaczył Waldemar Trelka, który w przeszłości odnosił spore sukcesy na zapaśniczych matach.
Podczas szkolenia, funkcjonariusze pomogli scharakteryzować aktywnego zabójcę. Podpowiedzieli jak zachowywać się w momentach ataku, jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej. Podczas wykładu można się było również dowiedzieć jak należy postępować, gdy posiadamy informację o podłożonym ładunku wybuchowym i podejrzanym produkcie.

Powrót