Aktualności

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Skaryszewie

05.03.2023

W Skaryszewie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Wystartowało prawie 200 osób. To była znakomita impreza, w bardzo fajnej atmosferze. Wśród uczestników był także Waldemar Trelka – starosta radomski

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew. Patronat nad nią sprawował Powiat Radomski. Uczestnicy najpierw zaliczyli 1963 metry. Nieprzypadkowo taki właśnie dystans, bo właśnie w 1963 roku zamordowano ostatniego z Żołnierzy Wyklętych.

– Ciesze się, że przybyło tak wiele osób, którzy na sportowo i patriotycznie spędzają niedzielę. Warto i trzeba pamiętać o żołnierzach wyklętych. Cześć i Chwała Bohaterom – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski, po czym wraz z uczestnikami odśpiewał hymn, rozwinął długą flagę narodową i udał się tropem wilczym biegnąc prawie 2 kilometry. Po krótkiej przerwie odbył się drugi bieg na dystansie pięciu kilometrów. Ciekawostką jest fakt, że do Skaryszewa przyjechała pobiegać cała utytułowana, plejada biegowa lekkoatletów. Była Karolina Waśniewska, Adam Bajorski, Denis Oraczko, Karol Grabda. Oni zapewnili wysoki poziom sportowy, a Zabiegany Skaryszew, strażacy OSP, a także wojsko wraz z kibicami zapewnili fajną atmosferę!

Powrót