Co Za Jazda wraz z Powiatem Radomskim zawitała do Skaryszewa. Na rowerach blisko 800 osób

15.04.2024

Ruszył tegoroczny cykl “Co Za Jazda”, organizowany corocznie przez Radomską Grupę Mediową. Około 800 osób w niedzielę pojechało do Skaryszewa. Patronat honorowy nad imprezą sprawował między innymi Waldemar Trelka starosta radomski.

– Pogoda dopisała. Trasa była niezbyt długa, głównie asfaltowa, łatwa i przyjemna. Frekwencja też dopisała – zaznacza Rafał Tatarek, prezes stowarzyszenia Co Za Jazda.

Uczestnicy w niedzielę rano wyruszyli spod radomskiego Rynku. Przemierzyli przez gminę Kowala, a pierwszy postój mieli w Bardzicach, w okolicy pięknego kościółka. Potem ruszyli dalej w kierunku Skaryszewa, a meta pierwszy raz usytuowana była na tamtejszych Bulwarach.

Na miejscu, na uczestników czekała pyszna kiełbaska i woda. Nie zabrakło dobrej zabawy i konkursów. Odbył się również konkurs wiedzy o Powiecie Radomskim. Jak się okazało, uczestnicy wiedzieli bardzo dużo na temat 13 gmin stanowiących nasz powiat. Nagrody przekazane przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę, otrzymali wszyscy.

Kolejna Co Za Jazda już 12 maja. Uczestnicy – również z Powiatem Radomskim – pojadą do Siczek w gminie Jedlnia – Letnisko.