Aktualności

Świąteczna zbiórka darów dla zwierząt ze schronisk w Powiecie Radomskim

17.12.2021

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i uczniowie szkół powiatowych: Liceum Ogólnokształcącego w Pionkach, Centrum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Iłży od kilkunastu dni zbierali najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierząt.

Wśród darów znalazły się m.in.: karma sucha i mokra dla psów, legowiska, koce, ręczniki smycze, miski czy obroże, a nawet ubrania.

W czwartek wraz ze starostą radomskim Waldemarem Trelką zebrane dary dostarczyliśmy do Przytuliska Eko Pionki, gdzie mieszka 16 piesków. Pani Grażyna Sułek, która opiekuje się zwierzętami wkłada w to nie tylko mnóstwo pracy, ale także całe swoje serce.

Drugą obdarowaną placówką było Przytulisko Azyl Iłżeckiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tu również psy otrzymują wspaniałą opiekę. Po przytulisku oprowadziła nas Barbara Przydatek, która za przekazane dary podziękowała wicestaroście Krzysztofowi Kozerze. 

Tuż przed Wigilią przekazaliśmy jeszcze dary dla psów z Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt w gminie Wierzbica, prowadzonym przez Iwonę Kwaśnik.

– Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w powiatową zbiórkę oraz serce, okazywane naszym czworonożnym przyjaciołom – mówi Waldemar Trelka – starosta radomski, który przekazał ostatnią partię darów wraz z wicestarostą Krzysztofem Kozerą.

To pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja zorganizowana przez Powiat Radomski. 

Powrót