Aktualności

Nowy szpital powiatowy w Pionkach coraz bliżej. Trwają prace wykończeniowe w drugim budynku

23.02.2023

Szpital Powiatowy w Pionkach pięknieje z każdym dniem. Aktualnie trwają prace wykończeniowe w drugim budynku. Zamontowano już windy, pomalowano ściany, zakończono montaż sufitów wraz z instalacjami. Już wkrótce pierwsi pacjenci będą korzystać z placówki. Poprawi się też komfort pracy kadry lekarskiej.

– Łączne nakłady Powiatu Radomskiego na szpital w Pionkach przekroczą kwotę 100 milionów złotych, wliczając w to środki planowane na 2023 rok. Ponad 80 milionów złotych to koszt samej budowy, pozostałe środki to nowoczesny sprzęt oraz oddłużenie szpitala przez samorząd powiatowy. Dotrzymujemy słowa, danego mieszkańcom Pionek i okolic – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Waldemar Trelka – starosta radomski

Większość sal jest już pomalowana, korytarze błyszczą, pozostało w dużej mierze ułożyć podłogi, zamontować drzwi, barierki przy schodach…. W niektórych pomieszczeniach pozostało ułożyć płytki, zamontować w łazienkach umywalki i poręcze. Prace wykończeniowe, realizowane przez radomską firmę Arbud Investments, idą w błyskawicznym tempie.

Powstający budynek docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Zlokalizowane będą w nim: oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe.

– Możemy zrealizować marzenia mieszkańców i pacjentów z Pionek. To oni prosili, aby ta lecznica była rozbudowana i mieli godziwe warunki do tego, aby mogli być hospitalizowani. Nasi pracownicy przez lata czekali na to, aby mogli normalnie pracować – mówiła niedawno Bernarda Dudek, dyrektor powiatowego szpitala w Pionkach.

Przypomnijmy, że to już trzeci etap budowy szpitala w Pionkach. Umowę z firmą Arbud Investments podpisano w październiku ubiegłego roku. Ostatni etap inwestycji pochłonie 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 miliona, zaś kolejne 1,2 miliona zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

Powrót