Aktualności

Ogromny sukces zespołu „Domino”

19.08.2021

Grupa teatralna „Domino” z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie odnieść się do tematu przewodniego: „Na ziemi pełnej cudów”. Podopieczni z Wierzbicy: Mariusz Żuromski, Przemysław Wachowicz, Jacek Partyga, Rafał Giedyk i Michał Turek zaprezentowali etiudę „Matka Ziemia”, którą oczarowali  jury.

W nagrodę otrzymali: maskę Teatru Ludowego w Krakowie, kolumnę aktywną, zestawy piknikowe,  zestawy do prac plastycznych, plecaki, słodycze oraz nagrodę pieniężną.

Zespół Domino

Zespół Domino powstał w 1992 roku. Początkowo był grupą muzyczno – taneczną. Obecnie składa się z pięciu, pełnych zaangażowania osób, o szerokich zainteresowaniach. Myślą przewodnią zespołu jest kochać to, co się robi, bo tylko wtedy jest się autentycznym. Członkowie zespołu uwielbiają to, co robią, a każde nowe wyzwanie przyjmują z radością. Uczestnictwo w zespole jest nobilitacją i możliwością do poznania nowych miejsc i przyjaciół. Jest również  szansą na osiągnięcie możliwie jak największej sprawności fizycznej.

Domino odniosło wiele sukcesów, m.in. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, na Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji, w Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA i Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Białymstoku.

Powrót