Aktualności

Rozkręca się przebudowa drogi z Rudy Małej, przez Dąbrówką Zabłotnią aż do granic z gminą Orońsko

23.05.2023

Trwa intensywna przebudowa drogi powiatowej z Rudy Małej, poprzez Dąbrówkę Zabłotnią w gminie Kowala, aż do granic z gminą Orońsko. Prace są zaawansowane i zakończą się jesienią.

Przypomnijmy, że w marcu została podpisana umowa z wykonawcą, firmą Budromex. Na inwestycję przeznaczono blisko 11 milionów złotych. Władze naszego powiatu pozyskały na ten cel 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Przypomnijmy, że remontowany odcinek ma długość 2,5 kilometra. Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni do sześciu metrów oraz budowę chodnika na 1,5-kilometrowym odcinku. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami gminnymi i zjazdami do posesji, wykonane będzie odwodnienie, pojawi się również nowe oznakowanie poziome i pionowe. Prace powinny zakończyć się w sierpniu.

– To bardzo ważna droga. Dzięki dobremu projektowi i dobrej realizacji, poprawi się życie mieszkańców tej miejscowości – mówił starosta radomski, Waldemar Trelka.

Obecnie trwają objazdy. Są utrudnienia, ale mieszkańcy są wyrozumiali i wiedzą, że już niebawem będą mieli bezpieczny i nowoczesny odcinek.

Powrót