Aktualności

Siódemka w Podobłoczach po raz piąty

23.08.2021

W sobotę, 7 sierpnia, w pięknych okolicznościach przyrody na Wzgórzu Zamkowym  w Iłży, odbył się po raz piąty bieg „Siódemki w Podobłoczach”. Wydarzenie sportowe patronatem honorowym objął starosta radomski Waldemar Trelka, który osobiście dopingował zawodników, a na mecie wręczał im zasłużone medale i statuetki.

Tego dnia ponad 100 biegaczy i chodziarzy nordic walkingu  pokonało 7 kilometrową, wymagającą trasę, ale zanim przekroczyli linię startową,  rozgrzewkę poprowadziła Ania z Klub EuforiA. Ponieważ impreza bezpośrednio związana jest z Bolesławem Leśmianem, trasa biegu prowadziła przez urokliwe, Iłżeckie zakątki, często opisywane przez poetę.  Jako pierwsi trasę pokonali: w kategorii kobiet Katarzyna Perłowska „Team Zalesice” z czasem 36’04’’, a w kategorii mężczyzn Michał Kolaszt „Iłża Pędzi” z czasem 26’23’’.

Zaprzyjaźnione kluby

Jak zawsze, największą grupę zawodników stanowili gospodarze z klubu IŁŻA PĘDZI – Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej, ale i tym razem nie zabrakło biegaczy z zaprzyjaźnionych klubów, takich jak: „Team Zalesice”, „Zabiegany Skaryszew” czy Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Kategoria Nordic Walking niemal całkowicie została zdominowana przez zielone koszulki zawodników z drużyny „ChodzęBoLubię” Ostrowiec Świętokrzyski.

Nagrody i integracja

Na mecie dla uczestników czekały statuetki i medale zaprojektowane przez Iłżeckiego artystę Norberta Jastalskiego oraz schłodzone piwo Hangar Iłża. Nie zabrakło pieczenia kiełbaski na ognisku i wspólnej integracji. Organizatorzy zapewnili także wyjątkowy koncert zespołu Freeborn Brothers.

Powrót