Aktualności

Szlachetna Paczka 2023. Powiat Radomski wspomógł panią Jadwigę z gminy Jedlińsk, a pracownicy PUP – rodzinę z gminy Zakrzew

15.12.2023

Po raz czwarty pracownicy Starostwa Powiatowego i jego jednostek, jak PCPR i PZDP, wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. W zbiórkę zaangażowali się również radni Powiatu Radomskiego. Wspólnie udało się uzbierać 3655 zł. W tym roku pomagaliśmy Pani Jadwidze z gminy Jedlińsk. Szlachetną Paczkę przygotowali też pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy – tym razem dla rodziny z gminy Zakrzew. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji i okazali swoją pomoc.

Za zebrane w starostwie pieniądze udało się zakupić: lodówkę, kuchenkę mikrofalową, wc kompakt, farbę (10 litrów), kurtkę, buty, pościel, ko, artykuły higieny osobistej, artykuły chemiczne , perfumy i mnóstwo jedzenia z długą data ważności.

Pani Jadwiga poświęca każdą chwilę swoim wnukom, które osierocił jej syn. Choć sama niewiele posiada, nigdy nie odmawia pomocy. Kobieta mieszka w złych warunkach, w domu nieremontowanym od 20 lat, bez dostępu do łazienki.

Z kolei Szlachetna Paczka, przygotowana przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu trafiła do rodziny z pięciorgiem dzieci w wieku od roku do 15 lat z gminy Zakrzew. Dzięki hojności i wielkim sercom udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny, zarówno te z listy podstawowej, jak i dodatkowej. Do tego jeszcze doszły spersonalizowane upominki.

Wśród zakupionych darów znalazły się: lodówka, kuchenka mikrofalowa, ubrania dla całej rodziny, buty dziecięce, artykuły spożywcze, plecaki i przybory szkolne, środki czystości i kosmetyki, zabawki i słodycze. Dary – w sumie 14 paczek – trafiły do rodziny w niedzielę, 17 grudnia. Mamy nadzieję, że przy rozpakowywaniu będzie wiele zaskoczeń i radości! Warto pomagać!

Powrót