Targi Papryki już 21 sierpnia w Słowikowie koło Przytyka. Gwiazdą zespół IRA

17.08.2022

Starosta radomski Waldemar Trelka oraz wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński zapraszają do udziału w XXI Ogólnopolskich Targach Papryki, które odbędą się w niedzielę, 21 sierpnia na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie.

Wydarzenie, zwyczajem lat ubiegłych, zainauguruje uroczysta Msza święta w kościele w Przytyku. Następnie uczestnicy przemieszczą się do pobliskiego Słowikowa, gdzie o godz. 13.45 rozpocznie się część oficjalna, a po niej występy i pokazy.

W programie wiele atrakcji. O godzinie 16.15 będzie program dla dzieci, a o godz. 17 znany kucharz Jakub Kuroń zaprezentuje pokaz gotowania potraw z papryki. Na scenie pojawią się kapele ludowe oraz Zespół Ludowy Wrzosowianki. Później, o godz. 18.45 rozpocznie się program kabaretowy aktora i satyryka Jerzego Kryszaka.

Od godz. 19.45 rozpocznie się blok koncertów. Najpierw wystąpi Maciej Smoliński, po nim wykonawca disco-dance Czadoman, a gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Targi Papryki to również stoiska lokalnych producentów, gdzie będzie można kupić paprykę w niższej cenie niż w sklepach.