Aktualności

Wspaniały ślub dwojga mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach

22.10.2021

Piękna uroczystość zaślubin, wspaniała atmosfera i oczywiście przyjęcie weselne – to wszystko miało miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, placówce prowadzonej przez Powiat Radomski. Dwoje mieszkańców, pani Aneta i pan Tibor, złączyło się węzłem małżeńskim, mówiąc sobie „Tak”. – Prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody, czego państwu serdecznie życzę – mówił starosta radomski Waldemar Trelka, który był świadkiem tej uroczystości.

Nowożeńcy Aneta Majewska i Tibor Maciąg poznali się kilka miesięcy temu, kiedy pan Tibor przybył do DPS-u. Z kolei pani Aneta mieszka w Krzyżanowicach od kilkunastu lat. Początkowo była to tylko znajomość, która z biegiem czasu przerodziła się we wzajemną sympatię aż w końcu pojawiła się w miłość.

– Jesteśmy domem otwartym na potrzeby i prawa naszych mieszkańców, którzy mają prawo do zawierania związku małżeńskiego i szanujących ich życiowe decyzje i wybory. Ten ślub jest w naszym przekonaniu praktyką dowodzącą, że jesteśmy placówką nie tylko deklarującą, ale również implementującą prawa osób z niepełnosprawnościami – powiedziała dr Jolanta Borek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. –  Życząc naszym nowożeńcom szczęśliwej drogi życia serdecznie ich pozdrawiamy i życzymy, aby tym śladem zmierzali inni ludzie mnożąc dobro i radość życia – dodaje.

Państwo młodzi przysięgali sobie miłość w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iłży. Ślubu udzielił im osobiście burmistrz Przemysław Burek. Później przyszedł czas na wspólne świętowanie w gronie rodziny, podopiecznych a także pracowników DPS w Krzyżanowicach.

W ślubie, jak również wspaniałym przyjęciu weselnym uczestniczył starosta Waldemar Trelka.

Cieszymy się bardzo, że w domach pomocy społecznej rodzi się miłość. Aneta i Tibor ślubowali sobie miłość, wierność i pomoc w trudnych chwilach. Z pewnością obok takich słonecznych dni jak dziś przyjdą te bardziej smutne. Uważam, że w związku pomiędzy dwojgiem ludzi można przezwyciężyć każde trudności – powiedział starosta Waldemar Trelka, podkreślając, że na wzajemnym uczuciu można budować społeczeństwo i trwałe więzi rodzinne.

Ślub i wesele państwa Anety i Tibora jest dowodem, że miłość można przeżyć w każdym miejscu. Związek dwojga serc nie zna barier ani ograniczeń. Może wnieść natomiast wiele radości i uśmiechu. Sprawi, że odejdą troski i zmartwienia a w codziennym życiu pojawi się spokój i wzajemna harmonia.

– To pierwsza tego typu uroczystość, która odbywa się w Domu Pomocy Społecznej na terenie Powiatu Radomskiego – mówi Halina Janiszek – Stajniak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, uchylając jednocześnie rąbka tajemnicy, że być może już wkrótce odbędzie się kolejna taka uroczystość w innej powiatowej placówce.

Dom Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach funkcjonuje nieprzerwanie od 1967 roku. Przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, jeżeli z jakichkolwiek powodów nie mogą przebywać w domu rodzinnym. DPS w Krzyżanowicach jest jednostką organizacyjną samorządu Powiatu Radomskiego.

Zdjęcia Roman Fido, Jarosław Słomka / Powiat Radomski

Powrót