Wpis Pomoc Ukrainie

DARY DLA UKRAINY

WAŻNE! Obecnie nie ma potrzeby samodzielnego zawożenia darów bezpośrednio na granicę. Jest tam mnóstwo rzeczy przywiezionych z całej Polski, a możliwości przekazywania tego ludziom po stronie ukraińskiej są dość ograniczone lub prawie niemożliwe albo zajmują wiele czasu.

Nasze Centrum we współpracy z gminami Powiatu Radomskiego zajmuje się koordynacją przekazywania strumienia darów, które zostały zebrane w ostatnich dniach przez setki mieszkańców.

Część z nich będzie wykorzystywana na miejscu, część będzie segregowana i przygotowywana do międzynarodowych transportów humanitarnych na Ukrainę.

REGIONALNA ZBIÓRKA CARITAS Lista najbardziej potrzebnych rzeczy:

NOWA BIELIZNA OSOBISTA DAMSKA I MĘSKA!!!
koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, ręczniki,
środki opatrunkowe (bandaże, plastry, apteczki)
środki higieniczne ( mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania)
artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).

Dary indywidualne można przynosić do budynku Starostwa Powiatowego w Radomiu – ul. Mazowieckiego 7 – w hallu przy portierni.

Czego nie przekazujemy w ramach pomocy humanitarnej?

Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)
Broń biała (maczety, noże, szable, bagnety itp.)
Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania
Inny sprzęt militarny i paramilitarny
Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia
Żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, trudno przechowywania