Aktualności

“Jazda z Miasta” w Święto Niezapominajki dotarła wraz z Powiatem Radomskim do Jedlni Letnisko

14.05.2024

Za nami kolejna rowerowa impreza pod nazwą “Jazda z Miasta”. Tym razem szlak poprowadził do siedziby Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku, gdzie odbywało się Święto Niezapominajki. Udział wzięło ponad 150 rowerzystów. Patronat nad wydarzeniem sprawował Waldemar Trelka starosta radomski.

W minioną niedzielę rowerzyści wyjechali z ulicy Krukowskiego gdzie obecnie znajduje się redakcja “Echa Dnia”. Około 150 uczestników przemierzyło radomskimi ulicami, a pierwsza pauza nastąpiła w Kozłowskich Komornikach. Meta “Jazdy z Miasta” usytuowana była w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisko. Tego dnia odbywało się tam Święto Niezapominajki, więc atrakcji nie brakowało. Można było podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem.
Na miejscu nie brakowało również władz naszego powiatu z Waldemarem Trelką na czele. Wszak starosta radomski kolejny raz objął swoim patronatem “Jazdę z Miasta”. Nie krył zadowolenia, że coraz większa liczba osób jeździ rowerami i w taki sposób zwiedza Powiat Radomski.

Powrót