Aktualności

Maturzysta z liceum w Pionkach wśród najlepszych w Polsce

11.10.2021

Adam Kozicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, znalazł się w elitarnym gronie 62 najlepszych tegorocznych maturzystów – laureatów i finalistów VIII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach uzyskał następujące wyniki na poziomie podstawowym: język polski 90%, matematyka 98%, język angielski 98%. Natomiast na poziomie rozszerzonym otrzymał: z języka polskiego 100% i 98% z języka angielskiego. Uzyskane wyniki pozwoliły Adamowi na podjęcie wymarzonego kierunku – od października jest studentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– Cieszą mnie moje wyniki maturalne – mówi Adam – Są one zasługą regularnej nauki u boku nauczycieli w pionkowskim liceum. Nie chodziłem na dodatkowe korepetycje pozaszkolne. Każdemu uczniowi polecam słuchania rad i wskazówek naszych nauczycieli, ponieważ oni dobrze wiedzą, jak przygotować ucznia do egzaminów maturalnych.

Sukces Adama to powód do wielkiej satysfakcji i dumy, cieszymy się, że szkoły Powiatu Radomskiego wybierają ludzie zdolni, o ogromnym potencjale intelektualnym, dla których tworzymy optymalne warunki do osiągania tak znakomitych wyników.

Powrót