Aktualności

Remonty dróg powiatowych

25.06.2021
Remonty dróg powiatowych

W tym roku prace będą prowadzone na terenie pięciu gmin. Na ich realizację w budżecie powiatu zarezerwowano 5 milionów złotych. Prace remontowe zostaną wykonane w:

* gminie Skaryszew – odcinek drogi Makowiec – Rawica o długości 2740 metrów (od skrzyżowania z drogą powiatową we wsi Kazimierówka do skrzyżowania z drogą gminną we wsi Kłonowiec Koracz),

* gminie Kowala – odcinek drogi Młodocin – Kowala o długości 991 metrów (od przejazdu kolejowego w Rożkach do Kowali),

* gminie Iłża – odcinek drogi Iłża- Antoniów o długości 680 metrów,

* gminie Przytyk – odcinek drogi Wir – Goszczewice – Przytyk o długości 1 950 metrów (od miejscowości Wrzos w kierunku Przytyka),

* gminie Gózd – odcinek drogi Klwatka – Bogusławice – Skaryszew – na długości 850 metrów.

Na wskazanych odcinkach zostaną wykonane nowe nawierzchnie bitumiczne, a pobocza dróg będą wzmacniane kruszywem. Istniejące rowy przydrożne zostaną odmulone, a przepusty udrożnione lub wyremontowane.

 Przybywa inwestycji na drogach powiatu

Jeszcze w tym roku ma powstać nowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyn – Radom w gminie Gózd. Chodzi o 2,5-kilometrową drogę od lotniska w kierunku krajowej “dwunastki”. Ruszą również długo oczekiwane przez mieszkańców prace przy przebudowie kolejnego odcinka drogi powiatowej Antoniówka – Groszowice – Piotrowice w gminie Jedlnia – Letnisko.

W połowie czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano umowę z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej Kiedrzyn – Radom. Ich wartość po przetargu wynosi około 2,55 miliona złotych. Wykonawcą zadania jest firma Roadstar ze Starachowic. Zakres prac obejmuje między innymi sfrezowanie nawierzchni, budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z chodnikiem. Prace mają zakończyć się do 18 października.

– Nowa ścieżka rowerowa będzie łączyć się z podobnym traktem wzdłuż przyszłego lotniska, którą na zlecenie powiatu wykonuje obecnie miasto Radom. Z kolei gmina Gózd ma wykonać oświetlenie nowej drogi za około 500 tysięcy złotych, za co dziękuję panu wójtowi Pawłowi Dziewitowi i przewodniczącemu Rady Gminy Marcinowi Linowskiemu. Zgodna współpraca samorządów sprawia, że możemy wykonać o wiele więcej zadań z korzyścią dla mieszkańców – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

W przypadku drogi w gminie Jedlnia – Letnisko będzie to już IV etap tej inwestycji. W jego ramach zostanie przebudowany odcinek o długości 1 060 metrów. Ma on zakończyć przebudowę całego ciągu drogowego o łącznej długości ponad 4,1 kilometra. Wartość tego zadania po przetargu to ponad 1,275 miliona złotych. Wykonawcą robót, z którym podpisano umowę jest firma Budromost – Starachowice, reprezentowana przez pana prezesa Ryszarda Wojtona oraz pana wiceprezesa Grzegorza Adamusa.

W podpisaniu umowy uczestniczył Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia – Letnisko. – Dziękuję panu wójtowi oraz państwu radnym gminy Jedlnia – Letnisko za udzielenie pomocy finansowej do budowy tej drogi w wysokości ponad 446 tysięcy złotych – powiedział Waldemar Trelka, starosta radomski, dodając, że o przebudowę dróg w gminach Gózd i Jedlnia – Letnisko, zabiegali również radni powiatu, reprezentujący ten okręg, czyli Ewa Tkaczyk, członek Zarządu Powiatu, Irena Dygas oraz Paweł Górak.

W ramach zadania planuje się rozebranie istniejącej nawierzchni i wykonanie z niej podbudowy, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, przebudowę istniejących zjazdów, wykonanie poboczy umocnionych kruszywem, przebudowę odwodnienia oraz wykonanie oznakowania. Planowany termin zakończenia prac – do 25 października 2021 roku.

Powrót